List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień
Projekt "Włodawa – Sobibór. Miejsce Pamięci i Edukacji"
Stowarzyszenie „Bramy pamięci Włodawa-Sobibór” uzyskało grant na realizację projektu „Włodawa – Sobibór. Miejsce Pamięci i Edukacji”, zakładającego przygotowanie programu dla pilotażowej wizyty edukacyjnej dla młodzieży szkół powiatu włodawskiego w Muzeum-Zespole Synagogalnym we Włodawie oraz w Muzeum w Sobiborze.
Mamy młodego laureata!
W dniu 25 listopada 2021 r. w Centrum Kultury w Lublinie odbył się Turniej Wojewódzki 25. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego "Śmiechem – żartem". Reprezentant naszej szkoły - uczeń klasy Ia Tomasz Drozd - zachwycił jury interpretacją utworu Agnieszki Frączek "Całuski i buziaczki", dzięki czemu okazał się bezkonkurencyjny w swojej kategorii wiekowej i zdobył tytuł laureata!
Akcja Szlachetna Paczka
Stało się tradycją, że w naszej szkole pomagamy potrzebującym. Kolejny raz włączamy się w Akcję Szlachetna Paczka. W tym roku pomagamy samotnej 37-letniej matce, z trójką dzieci (syn 17 lat, córka 15 lat i syn 6 lat) mieszkającej na terenie powiatu włodawskiego.
Wystawa zakładek z kolekcji Pani Marty Gruszczyńskiej
Od 10 listopada br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie można oglądać wystawę "Świat w zakładce zapisany" obejmującą bogate zbiory z kolekcji zakładek do książek Pani Marty Gruszczyńskiej. Organizatorami wystawy są: Gmina Miejska Włodawa, Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie oraz Szkoła Podstawowa nr 3 we Włodawie.
Ekspozycja jest dostępna dla zwiedzających od poniedziałku do piątku w godzinach: 9.30-17.00 oraz w soboty w godzinach: 9.00-13.00. Wizyty grup zorganizowanych są możliwe po wcześniejszym kontakcie telefonicznym w celu ustalenia terminu.
Lubelski Program Wczesnego Wykrywania, Leczenia i Terapii Zaburzeń Komunikacyjnych
Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice
W bieżącym roku szkolnym (do 31 grudnia 2021 r.) będzie realizowany Lubelski Program Wczesnego Wykrywania, Leczenia i Terapii Zaburzeń Komunikacyjnych u Dzieci Rozpoczynających Naukę Szkolną obejmujący wszystkie dzieci z klas I, II i III z obszaru województwa lubelskiego. Zasadniczym celem programu jest wykrycie u dzieci zaburzeń słuchu, który warunkuje prawidłowy rozwoju głosu i mowy, a tym samym umożliwia komunikowanie się, przyswajanie wiedzy, niezaburzony rozwój intelektualny i społeczny dziecka. W odróżnieniu do dotychczasowych programów badania przesiewowe wykonywane w ramach Programu obejmą nie tylko słuch, ale również głos i mowę.
Koncert chóru Gaudeamus z okazji Święta Niepodległości
Z okazji Święta Niepodległości chór szkolny Gaudeamus i absolwenci zapraszają do obejrzenia koncertu pieśni patriotycznych.