Podsumowanie szkolnej akcji "Wspomóż psiaka i kociaka z chełmskiego schroniska"

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie!

Pragniemy podziękować wszystkim darczyńcom, którzy swoim dobrym sercem i zaangażowaniem sprawili, że nasza szkolna akcja „Wspomóż psiaka i kociaka z chełmskiego schroniska” po raz kolejny odniosła sukces!

W zbiórkę na rzecz zwierząt zaangażował się co 4 uczeń naszej szkoły, a jej efekty przerosły nasze oczekiwania! Dary dla zwierząt przyniosło około 200 uczniów i kilkunastu pracowników szkoły. Swoją postawą udowodniliście, że los biednych i porzuconych zwierząt nie jest Wam obojętny.

Mamy nadzieję, że zwierzęta przebywające w chełmskim schronisku szybko znajdą ciepłe, pełne miłości domy, a dary od Was pomogą im przetrwać nadchodzący jesienno-zimowy ciężki okres.

Możemy pochwalić się efektami naszej zbiórki:

karma sucha – 417 kg
karma w puszkach – 113 kg
saszetki – 234 szt.
przysmaki – 10 szt.
paszteciki – 31 szt.
batony – 7 szt.
legowiska – 4 szt.
koce – 77 szt.
poduszki – 4 szt.
drapak dla kotów – 1 szt.
elementy pościeli – 40 szt.
ręczniki – 39 szt.
kołdry – 1 szt.
środki od pcheł – 5 szt.
akcesoria dla zwierząt (smycze, ubranka, zabawki, miski) – po kilka sztuk
żwirek – 3 szt.
transporter dla kotów – 1 szt.

W czwartek 23 września 2021 r. dary zostały przewiezione do schroniska. Było ich tak dużo, że ledwo zmieściły się w samochodzie!

Poniżej zamieszczamy fotoreportaż z naszej akcji.

Odwiedź Chełmskie schronisko dla zwierząt na Facebooku

Osoby szczególnie zainteresowane problematyką bezdomności zwierząt zachęcamy do obejrzenia transmisji z „Ogólnopolskiego Kongresu Praw Zwierząt - IV - BEZDOMNOŚĆ ZWIERZĄT”, który odbył się w Warszawie 14 września 2021 r.

Organizatorzy:
Barbara Puczyńska