Gra terenowa "Włodawa i okolice"

Dnia 10.05.2022 r. odbyła się gra terenowa "Włodawa i okolice" zorganizowana przez panie Martę Gruszczyńską i Elżbietą Deczkowską. Uczestniczyło w niej pięć drużyn składających się z reprezentantów klas 4-8. Wśród zadań, z którymi zmierzyli się uczniowie, znalazły się m.in.: krzyżówka, szkic, rymowanka, test wiedzy o Włodawie i okolicy. Wymagały one od uczestników wykazania się spostrzegawczością, kreatywnością, umiejętnością odczytywania mapy i pracy w zespole. Grze towarzyszyła miła atmosfera i dobra zabawa.

Zwycięska drużyna to uczniowie klas piątych reprezentowanych przez: Zuzannę Sadurę VA, Oskara Białasa VB, Michała Zająca VC, Kacpra Hordyczko VD. Wszyscy uczestnicy gry otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Organizatorzy przedsięwzięcia dziękują uczestnikom i opiekunom za udział i zaangażowanie.

Oto tekst zwycięskiej rymowanki:

Włodawa, Włodawa to miasto wspaniałe.
Otacza ją rzeka i Jezioro Białe.
Jest kościół i cerkiew oraz synagoga.
Na różne sposoby modlą się do Boga.
Tu trzy kultury od dawna się spotykały,
i na różne sposoby się tutaj mieszały.
Mieszkańcy są mili, wszystkim pomagają
i co tydzień na rynku się spotykają.

Marta Gruszczyńska
Elżbieta Deczkowska